Av & Şifacı Virginia Boecker

“Hayır, değilim,” derken doğruyu söylüyordum. “Her halükârda bana yalan söylenmesini istemiyorum. O yüzden sana kızmamı istemiyorsan beni kızdıracak şeyler yapma. Seninle oyun oynamamı istemiyorsan o zaman sen de başlatma. Ve eğer kurallarımı sevmiyorsan o zaman daha kolay bir oyuncu seçmeni öneririm.”

Gözleri fal taşı gibi açıldı, kapattığı o keskin çenesinde bir kası seğirdi. Sonra arkasını döndü ve benden birkaç adım uzaklaştı. Yumruk yaptığı elini kaldırdı ve duvan iki kez tıklattı.

“Çocuklar,” dedi sonunda. Sessizce söyledi, kendi kendine konuşur gibi. “Hep çok zor oluyorsunuz. Her defasında unutuyorum. Daha yaşlı kişilerle vakit geçirmem gerek ama onlar da çok sıkıcı ve hiç çekici değiller…”

“Çocuk mu?” Sesim çok tiz çıktı. “Vakit geçirmek mi?”

Schuyler bunun üstüne bana döndü ve beni dikkatlice süzdü. Dudakları ne gülümsüyor ne de sırıtıyordu, tamamen farklı bir şey yapıyordu: çok kızgın, gerçek, hayal kırıklığına uğramış ve insani.

“Bana güvenmiyorsun/’ dedi. “Ve benimleyken kendine güvenmiyorsun. Ne düşüncelerine ne de kelimelerine. Neden?”

Çünkü sen bir hortlaksın. Çünkü beni öldürebilirsin. Çünkü yüz yaşındasın, fazlasıyla tecrübelisin ve ben daha on yedi yaşmda bile değilim ve hiçbir konuda tecrübem yok, hele bu konuda hiç. Bunların hepsi bir nedendi ama asıl nedeni söylememiştim ve ikimiz de bunun farkındaydık.

“En azından kendine bu sorunun yanıtı verecek kadar

güven/’ dedi Schuyler. “Bu gerçekleştiğinde bana haber ver. O zaman belki yol alabiliriz.”

“Schuyler…” dedim ama çok geç kalmıştım. Kapıyı açtı ve yok oldu.

“Ceketini…” Kapıya koştum ve karanlığa baktım. Schuyler görünmüyordu ama bu orada olmadığı anlamına gelmezdi. “Unuttun.” Tekrar denedim. “Ceketini unuttun.”


Bir önceki PDF olan Gülmeyi Unutan Kızlar Kulübü Kelly Harms başlıklı kitabı da okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitaplar, İnternet ortamından bulunup Epub pdf arşivi olarak yayınlanıyor. Yandex E kitap indir
pdf kitap indir