Gülmeyi Unutan Kızlar Kulübü Kelly Harms

Muhteşem temsilcim ve gerçek dostum Holly Root ile yetenekli editörüm Katie Gilligan’a, ilham veren Pete Wol-verton’a, saygıdeğer Tom Dunne’a ve bu esere kaydadeğer katkı sağlayan Thomas Dunne Books ve Waxman Literary ekiplerine teşekkürler.

Aileme, Cedar Rapids’in, Los Angeles’m ve Rochester’m meşhur Harms’larına ve Josh Wimmer’a teşekkürler.

Andrea Cirillo, Christina Hogrebe, Lyssa Keusch, Lucia Macro, Annalise Robey, Meg Ruley, Patience Smith ve Nancy Yost’a teşekkürler. Hepiniz bana bu yolda kitaplar hakkına çok şey öğrettiniz. Ve Maine’e de fantezi dünyam için sunduğu muhteşem kıyı şeridi için teşekkürler.

Arkadaşlarım Barbara Poelle, Kelly O’Connor McNees, Jennifer Ferreter Sabet, Eileen Joyce ve Anne Rybicki’ye teşekkürler. Eğer kitabımdan nefret ederseniz, şuçluları onlar-dır. Kitabı var eden şey onların nezaketi, desteği ve sabırlı dostluklarıdır.

Griffin için

SOMONLU TURTA ŞÖYLE YAPILIR

Önce tüm malzemeleri alırsın. Cedar Falls, Iovva’daki tek gerçek balıkçı bütün bir somonla ne yapacağını sorduğunda, bu kadar sıska ve bir başına olan sen, cevap vermezsin. Çünkü beş senedir aynı adamdan tuhaf miktarlarda deniz ürünü alıyor olmana ve adamın artık yabancı sayılmamasına rağmen, başkalarıyla konuşma düşüncesi bile seni utandırıyor. Yine de kekeler, kıpırdanırsın ve nihayet ona parayı verip balığın kafasını ve kuyruğunu ayırmasını istemeyi unutarak oradan kaçar gibi gidersin. Sonra da kâğıda sarılmış elli santimetrelik somonu eve taşırsın, kâğıdı açınca sana suçlar gözlerle baktığını görüp tuhaf bir şok yaşarsın. Olan olmuştur zaten… Balığı evinin aşırı küçük buzdolabında buza yatırırsın.

Sonra da çalışacağın uzun bir zaman dilimi ayırman gerekiyor. Bu, müdürün Tami tarafından müşteri hizmetleriyle ilgili sorunların üzerinde çalışmak (mesela: yabancılarla konuşmak) için eve erken gönderildiğin bir hafta içi öğleden sonrası olabilir.


Bir önceki PDF olan Yan Benimle Julianne MacLean başlıklı kitabı da okumanızı öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kitaplar, İnternet ortamından bulunup Epub pdf arşivi olarak yayınlanıyor. Yandex E kitap indir
pdf kitap indir